Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія МОН оприлюднило проект Умов вступу до вишів
МОН оприлюднило проект Умов вступу до вишів

Оприлюднено проект Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів в 2018 році

МОН оприлюднило проект Умов вступу до вишів

Міністерство освіти і науки розробило і оприлюднило для громадського обговорення проект Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2018 році. Документ після його затвердження стане обов’язковими для вищих навчальних закладів незалежно від форм власності та підпорядкування, окрім вищих військових навчальних закладів.

Планується, що реєстрація електронних кабінетів вступників, для вступу на перший курс бакалавріата або магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань та завантаження додатків до документів про повну загальну середню освіту розпочнеться 02 липня та закінчіться 25 липня.

Прийом заяв та документів від вступників має розпочатись 12 липня, і буде завершений 20 липня для осіб, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів і 26 липня для осіб, які вступають тільки на основі сертифікатів ЗНО.

Творчі конкурси будуть проведені у кілька сесій з 17 до 26 липня, вступні іспити з 21 до 26 липня, а співбесіди з 21 до 23 липня включно.

Формування рейтингового списку вступників, які вступатимуть на основі сертифікатів ЗНО, творчих конкурсів та вступних іспитів із зазначенням рекомендованих до зарахування буде оприлюднений не пізніше 01 серпня.

Вступники, які отримають рекомендації, мають виконати вимоги до зарахування на місця державного або регіонального замовлення до 12.00 години 06 серпня.

Планується, що зарахування вступників за державним або регіональним замовленням буде проводено не пізніше 12.00 години 07 серпня, а за кошти фізичних та юридичних осіб - не пізніше 30 вересня.

Вступники на основі повної загальної середньої освіти за денною та заочною формами навчання подаватимуть заяви в електронній формі.

Планується надати право абітурієнтам подати до дев’яти заяв до вишів на місця державного та регіонального замовлення та не більше ніж з чотирьох спеціальностей. Подання заяв на конкурсні пропозиції для участі в конкурсі на місця за кошти фізичних або юридичних осіб обмежуватись не буде.

Для допомоги вступникам вищі навчальні заклади можуть створювати консультаційні центри при приймальних комісіях.

У 2018 році Міносвіти пропонує приймати сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2016, 2017 та 2018 років, крім оцінок з англійської, французької, німецької та іспанської мов. Оцінки з англійської, французької, німецької та іспанської мов прийматимуться лише з сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року.

Для конкурсного відбору осіб, які на основі повної загальної середньої освіти вступатимуть на перший курс бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань), будуть зараховуватись бали сертифікатів ЗНО з трьох конкурсних предметів.

Якщо в якості конкурсного предмета встановлено іноземну мову, то вступник має право подавати оцінку з сертифікату 2018 року з однієї з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська) на власний розсуд.

Проектом документа також визначено інші особливості проведення вступної кампанії до вищих навчальних закладів в 2018 році.

Зауваження та пропозиції можна надсилати до 27 вересня 2017 року за електронною адресою: pyzhov@mon.gov.ua.

Проект документа

Освіта.ua
13.09.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олеся Кміть
Що потрібно здавати філологам(укр.філологія)?
Polinka_a
Пропоную створити та підписати петицію проти введення цих абсурдних умов!!! Що за вимога з 4 предметами для міжнародних відносин?! І чому бажаючі вступити на хореографію повинні здавати БІОЛОГІЮ? Якщо МОН хоче змін, то про це треба попереджувати МІНІМУМ за рік, а не в середині жовтня. Яка у них мета? Завалити учнів, які хочуть вчитися на омріяних спеціальностях? Це просто несправедливо по відношенню до учнів
Вова Вовченко
На спеціальність 035.04(переклад) тепер треба здавати географію. Хоча географія не вивчається студентами даної спеціальності у вузі. Поверніть історію,або хоч зробіть на вибір історію чи географію!
Шокований одинадцятикласник
Як можна на спеціальність ДИЗАЙН замість ТВОРЧОГО КОНКУРСУ поставити БІОЛОГІЮ? Наскільки далекі від життя люди сидять в нашому мінстерстві освіти??? Просто як?
Настя
Скажіть , будь ласка , для спеціальності 291 (міжнародні відносини ) обов’язково є здача 4 предметів?
Тетяна
1. Де саме на Міністерському сайті можна знайти обговорення нових умов прийому на 2018 рік? 2.Чому використовується нерівність прав вступників щодо обраних предметів на спеціальтності (окремий перелік предметів на місця держ. замовлення і на комерційну форму навчання )і нав’язування вузам перелік предметів на місця державного замовлення? 3. До чого на спеціальності 014 Середня освіта (Мова і література (із зазначенням мов) третій предмет - географія (на мою думку не підлягає логіці).
Роксолана
Пишіть скарги на pyzhov@mon.gov.ua і на різні телеканили бо це знущання над нашими дітьми!! цей прект просто ЖАХ!!!
Таня
Жах! Такого безладу не було ще при ніколи при всіх попередніх міністрах освіти!!! Таке враження, що предмети обиралися на еники беники...
Роман
Незрозуміло взагалі якої державної політики дотримувалися розробники цього Проекту коли позаміняли конкурсні предмети, які діяли в 2017 році, скажімо: Вставили предмет «Хімія» для спеціальності «023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» замінивши ним предмет «Історія України», хоча «Хімія» навіть не передбачена в переліку навчальних дисциплін по цій спеціальності. В той же час як "Історію" - студенти вивчають значну частину курсу. Але її відмінили Історія України стала чомусь неважливою. Сьогодні, напевне, Україні потрібні «художники-хіміки»? «Хімію» також «встромили» і для спеціальності 014.11 Середня освіта (Фізична культура) «Фізкультурник-хімік - це звучить гордо.»
Романа Поріцька
Для Роман: Хто підтримує Романа? Давайте пишемо пропозиції до МОН ,бо до 27 вересня часу обмаль. ХІМІЯ на образотворчому мистецтві- це абсурд.
Оксана
На спеціальність Дизайн взагалі не передбачено Умовами прийому творчий конкурс. Абітурієнти повинні вступати тільки за результатами ЗНО... Це вже повний безлад...
Коментувати
Danil Sarana
Як можна вносити зміни до вступної кампанії, не попередивши про них заздалегідь , хоча б за два роки . І як я повинен за 8 місяців вивчити математику замість англійської якою я займаюся з 9 класу та ходжу на додаткові заняття ?? Вважаю що так робити не можна. Будь ласка усі небайдужі НАДІШЛІТЬ СКАРГИ на електронну адресу МОН , адже проект ще не прийнятий ! pyzhov@mon.gov.ua
Олеся
Для Danil Sarana: Математику ви вчили 10 років. От тільки питання ЯК? Нехай до вишів вступають ті, хто дійсно має добрі знання.
Danil
Так вчили , але не на рівні профільного предмету . Англійською ми займаємось шість діб на тиждень , а математикою лише дві . Я не кажу що математика не потрібна , але потрібно залишити вибір що складати , адже готували ми один предмет та вже вклали у нього сили, час та гроші , а тепер він зовсім не потрібен тобі і вчити ти повинен зовсім інше . Ви ж розумієте шо дві години математики на тиждень це не достатньо аби підготуватись до ЗНО ?
Коментувати
Надія
Доброго дня! Проект досить "цікавий".... Обурення викликає відміна творчого конкурсу на спеціальність "Аудіовізуальне мистецтво та виробництво" та введення трейтього предмету, та ще й Математики.
Юрій
Для Надія: Звідки інформація, що відмінили творчий конкурс на спеціальність "Аудіовізуальне мистецтво та виробництво". Буду вдячний за посилання на джерело.
DOCENT
Зверху кнопка "проект документа"
Коментувати
Aнна
Поясните,пожалуйста, кто знает по поводу сдачи любого иностранного "на власний розсуд". Означает ли это, что ученик, изучавший в школе английский, может сдавать ЗНО, скажем, по французскому? (Например, изучал с репетитором)
Друзілла Галицька
Для Aнна: а чому ні? Просто він не зможе дане ЗНО зарахувати як ДПА.
Коментувати
Діана
Хімія для образотворчого мистецтва? Та вони жартують!
Друзілла Галицька
Для Діана: а як Вам таке - в цьому роцв в наш пед. На вчителя хімії могли вступати люди які хімію взагалі не знають. Але обовязково мали знати мову та історію (третім предметом на вибір були або хімія або математика). Мабудь логіка в тому, що люди які добре знають історію Київської Русі, обов’язково здатні розібратись в хімічних елементах.
Коментувати
Уже учусь в ВУЗе!!!!
Не нойте! Целый учебный год впереди. Если ребенок способный, то подготовит те предметы которые нужны для поступления в выбранные ВУЗы. Вас всех послушать, так ваши дети только и делали что учили 4 предмета. А надо было все учить, что задают в школе!!!! Тогда и догонять то что не училось не надо было!!! Правильно МОН поступило, что изменило предметы, чтобы учили все. Сам готовил одни ЗНО, а потом в 11 классе выбрал другие и теперь первокурсник )))) !!!! А так как учил всю программу в школе, сделать это было легко. МОН вы на правильном пути. Получать высшее образование должны лучшие из лучших!!!!
Світлана К.
Для Уже учусь в ВУЗе!!!!: раздел "синтаксис и пунктуация" Вы, таки, немного не доучили.
Ольга
Абсолютно не згодна, що при вивченні всього, що дають в школі, підготуватись до ЗНО буде легко. Для спеціалізованих навчальних закладів цілком нормально, що профільні предмети сильні, а інші коли як. Маємо знайому з навчального закладу, який славиться сильними історією та укр. мовою, яка хоче поступати на соціолога. Математика у них слабка, але всіх все влаштовувало, бо все одно діти історію планували здавати. І от тепер ця дівчинка в шоці, бо за сім місяців їй треба вивчити математику, що значить репетиторів, відповідно витрати для батьків і стрес для самої дитини. Гарно вийшло, правда? А у моєї сестри ситуація схожа з географією, на якій вчителька їм фільми показувала і говорила про своє життя. Знали б ми, що для вступу треба буде - вчили б минулими роками не для уроків, а для ЗНО, влітку б займались. А тут крім підготовки до запланованих ще й географію екстренно проходити. І не для галочки, а для балу не менше 190. Так яку думку Ви хотіли донести? Що діти самі винні? Не погоджусь.
Коментувати
Світлана К.
Родители, пишите им на указанный адрес! Главное даже не что они ввели, а КОГДА. Как в прошлом году на ходу меняли систему он-лайн регистрации, в марте дав задание "какойтотам"фирме, так и в этом на ходу меняют условия. НЕХАЙ ВІДТЕРМІНОВУЮТЬ НА ДВА РОКИ!
Інна
Для Світлана К.: До речі, правильно Ви кажете. До всіх змін можна підготуватись, якщо знати про них завчасно. Цього ж року зміна предметів ЗНО не зовсім завчасна, адже дітям дають сім місяців, а до ЗНО по кілька років готуються.
Світлана К.
Инна, сюда зайдите https://www.facebook.com/groups/769157383262189/
Коментувати
Ірина Береш
Шановне МОН! Чому дійсно на спеціальність 081 "Право" потрібно здавати лише математику? Чому не можна запропонувати третім ЗНО "АБО"/іноземну мову,географію... Діти цілий рік, а то і два готуються до здачі тих ЗНО, які були представлені при вступних кампаніях ВУЗів за минулі роки, а тепер вигадуєте щось новеньке. Чи не задосить експериментів? Я розумію, що правознавцям, юристам не завадить логічно мислити, але для цього вони і вступають до ВУЗів де цьому вони навчатимуться. І ЗНО з математики не є таким вже і легким, як показало цьогорічне, щоб можна було його за 8 місяців добре повторити і успішно здати. І подейкують, що 3-ім обов’язковим плануєте запровадити ЗНО з іноземної мови?! Тоді прийдеться здавати 5-ть ЗНО, щоб вибирати ті спеціальності і ті ВУЗи про які мрієш, а ще - додатковий час на підготовку і все таки додаткові кошти від сім’ї.Дякую.
Слава богу, поступили в этом году
Капец, чтоб поступить на учителя рисования, нужно сдавать историю и биологию.
міла
Маю сертифікат з ЗНО ур.мови, історії та анг.мови у 2017 році, навчаюсь на 1 курсі. Маю намір поступати на паралельне навчання, то виходить, що мені потрібно знову здавати ЗНО з анг. мови, бо цей сертифікат буде вже не дійсний в 2018 році? Це жах!!! І несправедливо!
Оксана Р.
Підкажіть будь ласка, що означає 4 предмет у спеціальностях "29 Міжнародні відносини"? Це є предметом на вибір між 3 і 4, чи документи прийматимуться на основі 4 предметів?
DOCENT
Для Оксана Р.: на основі 4 предметів
Nataliia
Чому така несправедливість? як будуть розподілені коефіцієнти між предметами, якщо алгоритм нарахування конкурсного балу однаковий для всіх спеціальностей?Мають бути додатквоі пояснення
Коментувати
Snizhka
То в мед 3 предмети: укр. мова, біологія, хімія будуть зараховані як дпа?
Юля
Для Snizhka: в том то и дело, что нет. Наши дети вынуждены сдавать ещё математику или историю. Не справедливо.
Жанна
Цього року 4 ЗНО медикам потрібно. В такій же ситуації і філологи, хіміки, біологи, екологи, аграрники... І інші люди, в переклік ЗНО для вступу яких не взодять історія чи математика. А ще 4 здаватимуть міжнародники, але у них трохи інше, там саме ЗНО чотири, а не 3 ЗНО і одне окремо ДПА. Як бачите, Ви такі не одні. Співчуваємо і хапаємось за голову, адже самі теж отримати четвертий предмет для вивчення
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!