Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія У МОН надали роз'яснення приймальним комісіям
У МОН надали роз'яснення приймальним комісіям

Відомство надало деякі роз’яснення з окремих питань діяльності приймальних комісій

У МОН надали роз'яснення приймальним комісіям

Міністерство освіти і науки 24 липня надало деякі роз’яснення з окремих питань діяльності приймальних комісій, які мають на меті впорядкувати їх діяльність у цьогорічних умовах проведення вступної кампанії. Відповідний лист надісланий керівникам вищих навчальних закладів.

Зокрема, зважаючи на моніторинг проведення вступної кампанії у Міністерстві освіти і науки наголошують, що для забезпечення в повному обсязі права громадян на здобуття наступного рівня вищої освіти, вищі навчальні заклади можуть приймати документи вступників до магістратури з числа бакалаврів (спеціалістів), допускати їх до конкурсного відбору та вступних випробувань на основі диплома бакалавра (спеціаліста) при відсутності підтвердження диплома в ЄДЕБО та/або без обов’язкового подання додатку до нього. Зарахування таких вступників має здійснюватися на підставі передбачених Умовами прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2017 році документів про вищу освіту.

Навчальним закладам, які досі не внесли підтвердження виданих дипломів до ЄДЕБО, доручено негайно завершити цей процес, а в разі технічної неможливості такого завершення здійснити перезамовлення нових номерів та передрук дипломів.

У МОН також звертають увагу приймальних комісій на завершення о 18 год. 00 хв. 26 липня прийому заяв та документів осіб, які вступають на основі повної загальної середньої освіти для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямування) на денну форму навчання незалежно від джерел фінансування та нa заочну форму навчання на бюджетні місця. Відповідно до п. 11 розділу VI Умов прийому приймальні комісії розглядають заяви та документи вступників і приймають рішення про допуск до участі в конкурсному відборі для вступу на навчання до вищого навчального закладу протягом трьох робочих днів з дати реєстрації заяви в ЄДЕБО або отримання результатів вступних випробувань, але не пізніше наступного дня після завершення прийому документів.

У зв’язку з цим приймальним комісіям необхідно своєчасно виконати перевірку підстав для допуску до конкурсного відбору, правильності застосування сільського коефіцієнту, правильності розрахунку конкурсного бала (включаючи бали за успішне закінчення підготовчих курсів та за Всеукраїнські олімпіади вищого навчального закладу для професійної орієнтації вступників на основі повної загальної середньої освіти), правильності розрахунку середнього бала атестата (за необхідності врегулювати це питання з навчальним закладом, який першим перевірив/розрахував середній бал) та наданого заяві статусу і змінити його в разі необхідності.

Також приймальним комісіям доручено взяти до відома, що навчальні заклади, які здійснюють підготовку фахівців освітню-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, самостійно оприлюднюють рейтингові списки вступників на інформаційних стендах приймальної комісії та веб-сайті (веб-сторінці) навчального закладу, надають рекомендації для зарахування вступників з наступним внесенням інформації до ЄДЕБО.

Листом МОН також дані роз'яснення щодо встановлення конкурсного бала призерам учнівських олімпіад, спортивних змагань тощо.

Для отримання оперативної інформації про перебіг вступної кампанії приєднуйтесь до сторінок Абітурієнт та Освіта.ua у Facebook.

 

Освіта.ua
24.07.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Абіт
Допоможете мені? В одній із заяв випадково добавила не той предмет на вибір, але вуз до конкурсу допустив ( ще не додивився), як можна виправити? Дякую..
Абіт
Для Абіт:Ой...... йшов 15 день подання заяв.... у мене поїхав дах.....помилок не допустила... всім удачі!!!!!
Коментувати
Ольга
Поясніть, будь-ласка, що все ж таки з тими баллами, бо хтось каже що іх анулюють, хтось каже що все так і буде?
бабуся
Поясніть,бкдьласка,старшому поколінню...1.-го серпня будуть результати всі,хто куди пройшов,чи будуть проходити хвилями, як в минулі роки ?
Іван
Для бабуся: 1 серпня будуть результати хто куди пройшов. Ви або погоджуєтесь з цим і подаєте оригінали на бюджет, або не погоджуєтесь та йдете на контратк Ніяких хвиль не буде, як їх не було й минулого року.
бабуся
А як знати чи приймають і куди приймають на контракт ?
Ольга
Для бабуся: прийняти вас можуть на контракт за всіма тими заявами, що ви подавали, якщо ви обирали перший варіант подання заяви (і бюджет, і контракт). На контракт теж враховується ваша позиція у рейтингу, але у якихось ВНЗ, де менше бажаючих, можуть взяти і з меншим балом. Правда, в останнmому випадку вас візьмуть не зразу, а почекають до кінця прийому, чи не прийдуть бажаючі з вищими балами.
Коментувати
Геннадий
4. Звертаємо увагу, що відповідно до Умов прийому призерам (особам, нагородженим дипломами І-ІІІ ступенів) IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад 2017 або 2016 років з базових предметів, призерам ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу - захисту науково-дослідницьких робіт учнів членів Малої академії наук України 2017 або 2016 року останній доданок конкурсного бала (КБ) встановлюється рівним 10, а якщо КБ вступника при цьому перевищує 200, то він встановлюється таким, що дорівнює 200. При цьому не передбачено залежності між предметом олімпіад (конкурсів) та спеціальністю, на яку подані документи."???????????начальная мысль противоречит концовке. Вначале речь идёт о победителях олимпиад в базовых предметах. А в конце о том, что нет зависимости между предметом олимпиады и специальностью, на которую подают. Это как???
Ірина
Для Геннадий: При тому, що в початкових Умовах вступу передбачено чітку відповідність між предметами олімпіад, секціями МАН із спеціальностями, при вступі на які нараховується бонусний бал. І взагалі, як можливо, змінювати Умови вступу, давати ще якісь роз’яснення під завершення вступної кампанії???
Іван
Що таке початкові умови? Є умови вступу, затверджені МОН і які діють по всій країні. Від них й потрібно відштовхуватись. А те що там собі деякі вузи надумали - це їх особисті проблеми, що вони не вміють читати умови. Або теж, як і ви, живуть позавчорашнім днем. Можливо вони й вчать позавчорашньому???
Elena Gapunenkova
А навіщо вузу, Іване, ваша олімпіада з біології, якщо ви вступаєте на єкономічний (наприклад) факультет? Це банальне лоббіювання МАНу, теперь всі, як скажені, побіжуть туди здавати дітей. Ось і все, а вузи не чіпайте, іх держава і так опустила нижче низького своїми нововвденнями дурними.
Коментувати
Льоля
Доброго дня! Якщо статус заяви досі не змінився із " Зареєстровано у закладі" у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, а на Вступ Інфо немає РЕЙТИНГОВИХ СПИСКІВ ВСТУПНИКІВ що робити? Хто туди подавав заяви? Допоможіть
Ігор
Для Льоля: зателефонуйте в приймальну комісію, або ж напишіть їм на електрону пошту
Коментувати
ТАРАС
Та плювали на ваші "розумні " роз’яснення нормальні люди з НАУКМА, УКУ..., які чи не єдині, правильно рахують конкурсний бал, встановивши згідно Закону коефіцієнти. Для решти- це не вступ, а змагання 200- бальників- мажорів, яким батьки, знаючи наперед, купили місця в МАНах і пролобіювали в квітні включення результатів МАНів ще і за 2016 рік і зі всіх предметів секцій ДЛЯ ВСІХ підрахунків КБ. Це фальсифікація вступу, бо як при широкому конкурсі Шаров буде при різниці КБ (біля 10 балів) робити ПЕРЕТОКИ вступників між ВНЗ на одній спеціальності держзамовлення ? ЛЮДИ, почитайте Закон, Умови, Правила, подивіться, як рахується КБ=..., а сума всіх к має бути =1, що таке п/ курси та/або о/у ( від 0 до 5 відсотків).
оля
Для ТАРАС: підтримую на всі 1000 %.
Таня
Для ТАРАС: корупцiя при здачi МАНiв беззаперечно icнує i це факт, якщо 2 та 3 мiсце, ще можна отримати (на обласному етапi) то 1 лише по "знайомству", можливо iснують винятки, але я про них не знаю.Cин найкраще в своїй секцiї написав контрольну по профiльному предмету, а на захистi його зрiзали i дали 2 мiсце ( неформально пояснивши, що тiй дитинi воно(1-мiсце) потрiбнiше, бо вона закiнчувала 11 клас), при цьому сумнiваюся, що така турбота буде про мою дитину в аналогiчнiй ситуацiї, я ж не плачу.
Іван
Курси та вузівські олімпіади в сумі дають одиницю, як і передбачено умовами. А ось МАН, СК, ГК, РК вже нараховуються зверху. І там будь-де.
Коментувати
Н
Які списки треба дивитись абітурієнту на прийом чи на випуск? На прийом деяких спеціальностей зовсім немає, ми що зря використали декілька приоритетів? Взагалі вступ-2017 нагадує русскую рулетку!
Ольга
Роз"ясніть будь ласка таку ситуацію: подали заяву у вуз виключно на державне замовлення, але по рейтингу схоже не проходимо. Хочемо навчатись в цьому вузі тому не проти навчатись на контрактній основі. Подати ще раз заяву на контрактну форму не вдається оскільки ЄДЕБО не дозволяє, скасовувати заяву на держзамовлення теж не хочеться, а вдруг....Що робити в такому випадку?
Іван
Для Ольга: Написати заяву у вузі про бажання навчатися на контракті. А навіщо ви подавали заяви лише на бюджет? Це ж означає що у вас немає грошей на контрактне навчання - де ви їх раптовно за тиждень знайшли?
ольга
Подавали тому що були впевнені, що пройдемо на бюджет, але щось цього року дуже багато 200-бальників появилось. Яка різниця є гроші чи нема і де їх знайшли за тиждень? Бюджет для розумних, а не для бідних чи багатих.
Коментувати
Віталіна
Хто що знає про кількість бюджетних місць? Чому ця інформація відсутня на сайті Вступ інформ?
Приймальна комісія
Для Віталіна: Кількість бюджетних місць на сайті МОН (меню "Діяльність"-освіта-Вища освіта-Вступна кампанія 2017-далі внизу сторінки знайдете наказ МОН від 21.07.2017 про Обсяги державного замовлення)
Віталіна
Чому так мало бюджетних місць у КНУ ім.Шевченка, де найбільша кількість абітурієнтів з високими балами.Чи будуть дані додаткові місця, як обіцяли раніше : "Бюджетних місць буде більше в тих вузах, яким віддають перевагу абітурієнти з високими балами ЗНО. Так, вузи, які повністю виконали державне замовлення в 2016 році, зможуть збільшити кількість бюджетних місць до 10%".
Іван
Вузи вже збільшили макс. обсяг держзамовлення на 10 %. Куди ще більше? Це збільшення вже враховано у максимальних обсягах.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!