Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Рейтинговий відбір вступників у 2018 році
Рейтинговий відбір вступників у 2018 році

Відбір абітурієнтів до вишів у 2018 році відбуватиметься на підставі конкурсного бала та визначених пріоритетів

Рейтинговий відбір вступників у 2018 році

Вступ у вищі навчальні заклади у 2018 році встановлений чинними Правилами прийому до вищих навчальних закладів, що затверджені наказом Міністерства освіти і науки України № 1378 від 13 жовтня 2017 року.

Під час вступної кампанії 2018 року вступ абітурієнтів до вищих навчальних закладів України відбуватиметься з урахуванням визначених вступником пріоритетностей заяв. При цьому вступники можуть подати до семи заяв на місця державного та регіонального замовлення не більше ніж на чотири різні спеціальності. Подання заяв на навчання за контрактом не обмежується.

Кожній заяві вступник надає пріоритетність. Пріоритетність – це черговість заяв (від 1 до 7, де 1 є показником найбільш пріоритетної заяви), за якою визначається порядок вибору конкурсів у вищих навчальних закладах, у яких вступник братиме участь. Зазначена вступником пріоритетність заяв не може бути змінена.

Пріоритетність застосовується під час зарахування на навчання для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти за державним або регіональним замовленням.

Рейтинговий список вступників формується за категоріями вступників в такій послідовності:

  • вступники, які мають право на зарахування за результатами співбесіди (тільки на основі повної загальної середньої освіти);
  • вступники, які мають право на зарахування за квотами(тільки на основі повної загальної середньої освіти);
  • вступники, які мають право на зарахування на загальних умовах.

Вступники, які мають право на зарахування за результатами співбесіди, впорядковуються у рейтинговому списку за алфавітом. Усі інші категорії вступників впорядковуються у рейтинговому списку за конкурсним балом від більшого до меншого.

Відповідно до Умов прийому, після завершення строків подання заяв абітурієнтами, у кожному навчальному закладі формується рейтинговий список абітурієнтів за кожною окремою спеціальністю, що буде автоматично скоригований у відповідності до зазначених абітурієнтами пріоритетів.

Відображення рейтингових списків вступників відбувається на сайті «Вступ.ОСВІТА.UA».

Абітурієнтами, які будуть рекомендовані для зарахування на навчання за кошти державного бюджету, стануть вступники, які на підставі сформованого рейтингу потраплять на місця державного замовлення у будь-якому навчальному закладі за будь-якою спеціальністю.

При цьому рекомендація про зарахування абітурієнта на навчання буде надаватись за найвищим пріоритетом, а всі заяви абітурієнта з меншим пріоритетом у такому випадку будуть автоматично анулюватися, що дозволить звільнити списки рекомендованих і надасть можливість автоматично потрапити на бюджетні місця у рейтингових списках абітурієнтам з нижчими балами.

Такі автоматичні коригування проводитимуться, доки в них буде необхідність, при цьому у абітурієнтів, які при кожному наступному автоматичному коригуванні списків вперше потраплятимуть на місця державного замовлення, також будуть скасовуватися заяви з нижчими пріоритетами.

Варто зазначити, що якщо абітурієнт потрапив на місце державного замовлення за спеціальністю з меншим пріоритетом, він не втрачатиме місце у рейтингу за спеціальністю з більш високим пріоритетом і може потрапити на бюджетну форму навчання на більш пріоритетну для себе спеціальність у випадку автоматичного звільнення місця. У такому випадку його заява з меншим пріоритетом також буде анульована, що автоматично надасть можливість потрапити у «бюджетний список» іншому за списком абітурієнту.

Такі коригування рейтингових списків будуть проводитись автоматично до того моменту, поки всі бюджетні місця за всіма спеціальностями у всіх вишах України не будуть заповнені і кожному з абітурієнтів (які матимуть найвищі рейтингові бали) не буде запропоновано тільки одне бюджетне місце з найвищим для нього пріоритетом.

Наприклад, якщо абітурієнт рекомендований для зарахування на навчання за кошти державного бюджету на спеціальність за 5-м пріоритетом, то всі його заяви з меншими пріоритетами будуть анульовані. При цьому, при автоматичному коригуванні рейтингових списків абітурієнт може бути рекомендований на навчання за спеціальністю з вищим, 4-м пріоритетом, оскільки зі списків також будуть виключатися заяви інших абітурієнтів з нижчими для них пріоритетами. У такому випадку заява цього абітурієнта з 5-м пріоритетом також буде анульована, оскільки в процесі коригування списків він потрапить на місце державного замовлення у 4-му для себе пріоритеті.

Після зазначеного коригування, що буде проведено автоматично, сформується кінцевий рейтинговий список, який має бути оприлюднений у кожному вищому навчальному закладі України за кожною спеціальністю не пізніше 12-ї години 1 серпня 2018 року.

Таким чином, першого серпня абітурієнти з найвищими балами отримають право вступу на бюджет тільки на одну з семи спеціальностей з найвищим пріоритетом і матимуть час до 18.00 6 серпня для подання оригіналів документів до вищого навчального закладу, де вони рекомендовані до зарахування.

Абітурієнти, які з будь-яких причин до 18.00 6 серпня не подадуть оригінали документів до вищого навчального закладу, втрачатимуть право вступу на навчання за кошти державного бюджету. При цьому вони зберігатимуть право вступу за контрактною формою навчання на будь-яку зі спеціальностей, на яку вони подавали заяву.

Заява вступника, який не виконав вимог для зарахування за державним замовленням (не подав оригінали документів у визначені строки) анулюється, а його місце надається іншому вступнику відповідно до розділу XI Умов прийому до вищих навчальних закладів.

Зарахування вступників за державним або регіональним замовленням проводиться не пізніше 12.00 години 07 серпня.

Після зарахування абітурієнтів на бюджет розпочинається зарахування на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт), що відбуватиметься в межах ліцензійного обсягу відповідно до рейтингового бала абітурієнта.

Переведення на вакантні місця державного, регіонального замовлення та на місця за рахунок цільових пільгових державних кредитів осіб, які зараховані на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб на основі повної загальної середньої освіти проводиться не пізніше 18 серпня.

Зарахування абітурієнтів на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб та за рахунок цільових пільгових державних кредитів має відбутися не пізніше 30 вересня 2018 року.

Складено на підставі чинних Умов прийому до вищих навчальних закладів України.

Освіта.ua
16.03.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Mr Desmond Lee
Ви шукаєте законний кредит? Втомилися від шукаючих кредитів і Іпотека? Ви були відхилені вашими банками? теж один раз викрадено? Тоді ваша фінансова травма закінчиться ми Пропозиція КРЕДИТІВ від $ 1,500.00 мін. до 300 000 000 доларів США Макс. 2% процентна ставка. Ми сертифіковані та заслуговуємо довіри. ми можемо вам допомогти з фінансовими зв’язками звертайтеся до нас по електронній пошті (desmondloaninverstment@hotmail.com) з цією інформацією. Ім’я заявника Вік: Секс: Місто: Держава: Країна: Адреса: Професія: Місячний дохід Мобільний Тривалість кредиту: Потрібна сума кредиту Будь ласка, зверніть увагу: всі відповіді повинні бути переслані компанії Електронна пошта: desmondloaninverstment@hotmail.com З повагою, пан Десмонд Лі.
Владислав
____За перший пріоритет надаються додаткові бали? Візьмемо ,наприклад ,університет імені Богомольця.
Іван
Для Владислав: За перший і другий пріоритет надаються додаткові бали. Але виключно на спеціальності з додатку 2 до умов прийому. Чи є такі спеціальності в Богомольця - подивіться самостійно.
Коментувати
Адріана
Якщо пройти на бюджет і на платне, то можна вибрати платне? Чи автоматично зараховує на бюджет?
Іван
Для Адріана: На платне ви самі вибираєте куди йти, від бюджету можете відмовитися.
Коментувати
dzen_5
Базові посади випускників бакалаврської програми «Міжнародна інформація»,Національний університет «Львівська політехніка»: фахівець з комунікативних технологій (PR-спеціаліст, менеджер внутрішніх і зовнішніх комунікацій, PR- і GR-менеджер, експерт з аналітики та комунікацій, кризовий менеджер); фахівець з політичного консалтингу, експерт/консультант з суспільно-політичних питань (політтехнолог у політичних партіях та громадських організаціях); іміджмейкер, фахівець з брендингу; аналітик-референт прес-служби зовнішньополітичних відомств та дипломатичних установ; аналітик-міжнародник у сфері мас-медіа;експерт з інформаційної безпеки . Контакти: Приймальна комісія: 79013, м.Львів-13, (вул. С. Бандери, 12) Головний корпус, кім.101 тел. (032) 238-96-39; 258-22-65; Кафедра МІ:ауд 126 ІІІ н.к.(пл. Св. Юра, 1) Завідувач кафедри:Гулай Василь Васильович тел: (032)258-24-76; (067) 949-07-46 e-mail: mi.dept@lpnu.ua
Наліні
Друзі, чудві новини! Кафедра "Міжнародна інформація" Національного університету "Львівська Політехніка" оголошує додатковий набір за освітніми рівнями "Бакалавр" та "Магістр". Подача документів - з 14 до 23 серпня. 10-00 - 17-00. Вступні іспити за освітнім рівнем "Магістр" відбуватимуться 28 та 29 серпня. Більше інформації про спеціальність на сайті http://lp.edu.ua/mi А взагалі просто погугліть про спеціальність англійською
Влад
Всім привіт! Кафедра "Міжнародна інформація" Національного університету "Львівська Політехніка" оголошує додатковий набір за освітніми рівнями "Бакалавр" та "Магістр". Подача документів - з 14 до 23 серпня. 10-00 - 17-00. Вступні іспити за освітнім рівнем "Магістр" відбуватимуться 28 та 29 серпня.
666
почему освободившееся бюджетное место возвращают в Киев? Почему не поднимают на него следующего по баллам абитуриента? Гриневич, ты преступница. Не даешь шанса детям! Мало того, что в этом году вы, г..... министерские, облажались, так еще и детям нервы намотали. тьфу. уроды! аминь вам всем. испортили дитю будущее. вернутся вам мои слезы... отсчет пошел.
Ollesia
Для 666: Так там і так дужe сильно попідтягували списки. Було, наприклад 45 місць дeржавного замовлeння, а поступив на дeржавнe 95 за списком абітурієнт. Цe хіба нe підтягування. Спілка рeкторів пропонує таку систeму вступу— нe підтягувати списки взагалі на бюджeт. От є 45 місць цього року бюджeтного замовлeння. Якщо принeсли 18 оригіналів з 45, то 27 місць згорає, а наступні за списком абітурієнти прeтeндують тільки на контракт (підтягування катeгорично заборонити). Після цього формувати контрактників В наступному році вжe дати нe 45 місць дeржавного замовлeння, а всього 17. І так робити кожного року. Всe чeсно і прозоро. Я, як викладач вищого навчального закладу цe питання дужe добрe розумію.
N
У вашій "чесній і прозорій схемі" шлях один - до скорочення бюджетних місць. Зворотній шлях там не передбачений. Тобто, Ви пропонуєте шлях до деградації цілого пласту спеціальностей. Будуть виживати лише популярні, але не потрібні державі. Це і є на Вашу думку "чесно і прозоро"?
Ollesia
Для N: А для чого стільки багато місць дeржавного замовлeння? 60% всіх студeнтів отримують стипeндію—цe забагато. Нам потрібно, щоб максимум отримувало 15%, як казав замісник міністра фінансів. Щоб стипeндію отримувала обдарована молодь, тобто (пільгові катeгоріі—чорнобильці, інваліди 1 та 2 группи, ті, хто закінчували унівeрситeтські курси, сільська молодь, золоті мeдалісти). Да і ЗНО нeобхідно відмінити, а заодно повeрнути вступні іспити. Я маю відношeння до курсів— і я знаю, що ті абітурієнти, які закінчили курси зазвичай кращe навчаються в вузах ніж ті, що нe закінчували. Цe будe дужe справeдливо.
Коментувати
Bodya
Доброго дня, я поступив на платне, але у моїй сім’ї 9 дітей, я завіз довідки у ВНЗ, чи можу я бути переведений на державне??
natalia
По-перше: незрозуміло, як виділялися бюджетні місця (У НУ "Львівська політехніка" виділено 28 бюджетних місць (при максимальному обсязі держзамовлення - 28), а у НАУ - тільки 4 бюджетних місця. В обох ВНЗ приблизно однакові мінімальний і максимальний бали. Різниця в кількості абітурієнтів з балом вище середнього. Але різниця в 4 рази, а кількість бюджетних місць відрізняється у 7 разів). По-друге: МОНом 12 липня 2017 року було проанансовано 82 тисячі бюджетних місць (скорочення на 17 відсотків к порівнянні з 2016 роком), а вночі 1 серпня пройшла інформація про 60,9 тисяч бюджетних місць. ( І не зрозуміло, на підставі чого ж місця скорочуються...). По-третє: МОН блокує перерозподіл бюджетних місць, який виконують самі ВНЗ. Я розумію, що питання скоріш риторичні...
Міла
Чи можна подавати документи на контракт в університет, який не зареєстрований в електроному кабінеті? Дякую.
Друзілла Галицька
Для Міла: ні
Юра Діденко
Для Друзілла Галицька: А можна якщо заявка зареєстрована лише на державну форму начання, але подавати на контракт?
Коментувати
vika220
Доброго вечора! Дитина не пройшла в жоден вуз на бюджет, ми подали оригінали до транспортного університету на контракт, а сьогодні дзвонили з кпі і кажуть, що він по балах проходить на бюджет, тобто ми повинні після понеділка принести їм оригінали на контракт, а вони потім його переведуть 100% на вільне бюджетне місце. Таке може бути? не знаємо, що робити, страшно, що заберемо оригінали з транспортного, а в кпі на бюджет не переведуть потім, а там контракт занадто дорого і виходить, що дитина взагалі залишиться і без контракту у транспортному, і у кпі не попаде.
Друзілла Галицька
Для vika220: якби він по балам проходив на бюджет в кпі, то однозначно за однією з заяв був би рекомендований на бюджет. Нам теж дзвонили з інших вишів, куди не потрапили, бо пройшли за 1-м пріоритетом в кпі. Якби моя дитина не пройшла на бюджет, пішов би рік працювати, або навчатись в пту (там безкоштовно, зі стипендією та всіх раді бачити). Якщо у вас є лишні кошти, то думаю тисяча більше або менше не принципово, краще гарний виш. Але особливо на бюджетне місце не сподівайтесь. По-перше, таких як ви буде багато, і серед них пільговики. По-друге з нового семестру буде новий бюджетний період і фінансування вишу елементарно можуть скаротити, врахувавши вакантні місця
N
Різниця може складати до 30 тисяч гривень, а не "тисяча больше или меньше" - а це річна зарплатня батьків. Так що бот Друзілла - не морочте голову, бо не володієте питанням.
Коментувати
Елена Надтока
Помимо всех проблем, которые обсуждались в комментариях. мы столкнулись еще с одной. Если по поводу поступления на бюджет было все более-менее понятно, то с поступлением на контракт полная неразбериха. Сын поступил на бюджет только по 9 приоритету, мы хотели идти на контакт по первому, где в случае, если рейтинговый список не изменится, была стопроцентная вероятность поступления. Но в правилах есть такой пункт: "вступник може змінити спеціальність на іншу в межах одного вищого навчального закладу за умови збігу конкурсних предметів та при наявності вакантних місць ліцензованого обсягу ". Это значило, что если придут абитуриенты с других специальностей с более высоким балом, мы можем остаться за бортом. В разных приемных комиссиях нам давали противоположные ответы, дозвониться на горячую линию МОН невозможно. Пришлось выбирать "синицу в руках" . Получается, что в этом году абитуриентов заставили играть в азартную игру, не объяснив правил игры.
Axe
Я здобув призове місце на всеукраїнській олімпіаді в 2017 році в 11 класі, якщо я вирішу не вступати на цей рік, а на наступний, чи будуть мені нараховані додаткові бали?
Ann Govorun
Скажіть будь-ласка, якщо я оформлю попередній договір на контракт та оплачу перший семестр зараз, а потім якщо я за додатковими списками отримаю державне місце, я зможу відмовитися від контракту, чи моя заявка відразу анулюється після заключення попереднього договору?
Михайло Чиж
Для Ann Govorun: Ніяких додаткових списків не буде. Єдине, що може бути: якщо хтось не подасть документи до строку (з’явиться вільне місце на бюджеті), то його запропонують контрактнику з найвищим рейтинговим балом.
Наталья
Михаил, а разве так как Вы говорите? Разве незанятое место бюджеткика не переходит к льготнику, как говорила министр ?
Наталья
У нас ситуация как раз не та - дочь отказалась от бюджета с 4-го приоритета , в пользу контракта куда не прошла по 1 приоритету
Коментувати
Svetlana Lunina
а подскажите на сайте вступ в списках на специальности будут исчезать абитуриенты, которые уже подали и зачислены в другие вузы, специальности? или так и будет список и 14 человек на место? как-то эта "очередь", так сказать, будет двигаться?
Юля
Для Svetlana Lunina: в прошлом году никто не исчезал, все остальные были рекомендованы на контракт. Даже те, кто с более высокими баллами и более низкими приоритетами. Количество фамилий не изменилось. То будет в этом году - неизвестно.
Михайло Чиж
Для Svetlana Lunina: Ніхто зникати не буде (лише будуть відмітки про подачу бюджетниками документів). Ніякої "черги" не існує в принципі: рейтинговий список на кожну спеціальність з 27/07 є сталим списком, відсортованим за рейтинговим балом. Єдине, що з ним відбудеться - всі, хто подав документи, перемістяться вгору (знов згідно свого рейтингового балу).
Коментувати
Христя Верхоляк
якщо написано, що мінімальних бюджетних місць MIN 1 i MAX 13, але зараз рекомендовано до вступу лише 7 осіб, це означає, що бюджетних лише 7 місць?
Таня Писаренко
Для Христя Верхоляк: так, це саме це й означає
Коментувати
Irina Sulim
я не могу понять я на контракт или бюджет поступила,как узнать официальных результатов нет еще
Катя
Для Irina Sulim: У вашому кабінеті що написано? Якщо у всіх заяв "допущено до конкурсу", то на бюджет ви не пройшли. Якщо у однієї змінився статус на "рекомендовано до зарахування", то ви на бюджеті.
Коментувати
Johnny Travolta
5 августа крайний срок для бюджетников?а для контрактников до какого числа срок подачи документов?
Таня Олійник
Для Johnny Travolta: 7 серпня
Катя
Для Johnny Travolta: Немає конкретного сроку. В різних вишах по-різному. А згідно загальних правил - до 30 вересня. Дізнавайтеся у вашому університеті.
Коментувати
Johnny Travolta
Так что делать тем,кто претендует поступить на контракт?Никакой информации по этому поводу нигде нет.
Таня Олійник
Для Johnny Travolta: звертатися у ВУЗ
Коментувати
Настя
Доброго дня. Якщо максимальний обсяг на держ.замовлення 10, а я 11. Чи може таке бути, що якщо хтось не подасть документи на державне, я зможу пройти на державне?
Геннадий
Для Настя: нет
Настя
Для Геннадий: чому?
Юлія
Для Настя: шанс, звичайно, є. Якщо впевнені, що така ситуація відбудеться, покладіть оригінали до 5 серпня.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!